Sklep miesny wyposazenie

Aby założyć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, sprzęty oraz akcesoria są niezbędne w sklepiku z artykułami mięsnymi?

Przede wszystkim powinien zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w jakich magazynuje się i daje produkty mięsne do sprzedaży. Jest dużo rodzajów chłodni, które sprawdzą się w zakładzie: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Ponadto jest z urządzeniami mrożącymi, w jakich kładzie się mięso – wśród nich ceni się witryny, zamrażarki, wyspy bądź same szafy mroźnicze. Ciekawym programem, zwłaszcza w krótszych placówkach, jest kup lodówko-zamrażarek, pełniących rolę magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto nosić nie dopiero w składzie, ale i w podręcznej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Zbiera się ją pod wystawą, dzięki czemu śmiało można uzupełniać artykuł na półkach ekspozycyjnych. Przydatna jest wyjątkowo lada ekspediencka, na której wycina się i ładuje towar. W prawdziwszych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo wskazane jest mienie pomieszczenia chłodniczego ze stałą, odpowiednio niską temperaturą, będącego do przechowywania towaru.

Pozostały sprzęt obowiązujący w składzie mięsnym to musza, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna wynosić dosyć głęboki i widoczny wyświetlacz, tak żeby zarówno sprzedawca, jak a mężczyzna mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem potrzebny jest do porcjowania mięsa z kością. Także jest z nożami do krojenia mięsa, ponadto nie warto na nich oszczędzać. Z kolei dobra krajalnica powinna stanowić regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic spowodowane są z chromowanej stali węglowej lub byliśmy nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto niezbędne jest zaopatrzenie się w wilka do mięsa, służącego do mielenia mięsa na wymaganie klienta. Jednakże nie stanowi toż normalny element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych niezbędna istnieje i kasa fiskalna, środki dezynfekujące, myjące i owadobójcze, pojemniki do składowania produktu oraz dodatkowe meble sklepowe. Wskazane jest ponad zainstalowanie klimatyzacji, która pożądana istnieje w życiu dobrej temperatury w klasie sprzedaży – szczególnie latem. Drogie istnieje jeszcze oświetlenie, które może znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor mięs i wędlin spotykających się na wystaw.